Kërkesat e sistemit të instalimit BlueStacks


Askush nuk mund të rezistojë për të drejtuar / luajtur aplikacionet / lojërat më të preferuara të Android në ekranin e madh të Windows në PC ose laptop.

Kjo është arsyeja pse ju duhet të Shkarko BlueStacks për PC sepse BlueStacks Pa pagesë Shkarko është në dispozicion këtu.

Mos harroni të kontrolloni Kërkesat e sistemit BlueStacks për instalim, sepse nëse nuk keni sistem të përputhshëm, atëherë nuk do të instalojë / kandidojë si duhet.

Nëse më poshtë kërkesat e sistemit janë përmbushur atëherë ju mund të instaloni BlueStacks App Player në Windows ...

 • Ju duhet të keni të drejta administratori në kompjuterin tuaj
 • e 2GB RAM (kujtesa kryesore)
 • Hapësira e diskut e 4GB për ruajtjen e aplikacioneve / lojrave Android dhe të dhënave të tyre
 • DirectX 9.0 ose më të lartë të instaluar në sistemin tuaj
 • Shoferët e përditësuar të grafikut për pajtueshmërinë me BlueStacks


Ka edhe disa kërkesa shtesë ... kontrolloni nëse keni Windows Vista ose Windows XP.

Për sistemet operative të Windows Vista:

 • Paketa e shërbimit 2 (SP2) ose më e lartë

Për Windows XP

 • Paketa e shërbimit 3 (SP3) ose më e lartë
 • Instaluesi i Windows 4.5 (shkarko nga këtu)

Installer Windows 4.5

.NET framework 2.0 SP2 (shkarko nga këtu)

.Net Korniza 2.0 SP2

Nëse keni nevojë për udhëzim hap pas hapi për të instaluar BlueStacks App Player pastaj kontrolloni Udhëzuesi i instalimit të BlueStacks.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

2 Comments

 • Përshëndetje atje, zbulova blogun tënd me anë të Shko në
  në të njëjtën kohë ɑs sеarching foг një subjekt compaгabⅼe,
  y ᧐ ur uebfaqja u shfaq, duket e mrekullueshme. Unë kam bookmarked atë në bookmarks tim google.

  Përshëndetje atje, sapo u bëre vigjilent për bⅼog tuaj nëpërmjet G ⲟ ogle, dhe gjeti se ajo është me të vërtetë infoгmative.
  Do të jem i kujdesshëm për brukselet. Unë do të vlerësoj nëse ju ndodh që të vazhdoni këtë në futujë.
  Shumë njerëz të tjerë do të përfitojnë nga tuajat
  shkrim. Cheers!

GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!