Aplikacionet mobile janë instaluar gjerësisht dhe përdoren nga miliona përdorues në mbarë botën. Numri i shkarkimit të aplikacionit celular ka arritur në 224 miliardë në 2016 sipas statistikave. Ndër këto shkarkime versionet më të njohura janë aplikacionet Android dhe iOS. Me Android po udhëheq tregun e aplikacioneve celularë, kategoritë kryesore të aplikacioneve përfshijnë mjete, komunikim, lojtarë video, udhëtime, sociale, produktivitet, muzikë, audio, argëtim dhe lajme.

Me kaq shumë aplikacione të njohura Android në treg si Angry Bird, Fruta Ninja, Candy Crush Saga, Instagram, Facebook, WhatsApp, Snapchat dhe shumë më tepër do të bëhen të varur nga ata, në fakt kaq shumë prej nesh janë të varur nga aplikacionet tashmë, a nuk jemi ne?

Imagjinoni që mund të luani / drejtoheni aplikacionet tuaja të preferuara për Android në Windows PC që drejton sistemin operativ 10 / 8.1 / 8 / 7 ose XP. Kjo do të ishte e mrekullueshme sepse ndoshta jeni lodhur nga ekrani i vogël i smartphone dhe do të ëndërroni të luajnë të gjitha ato aplikacione në ekranet më të mëdha të Windows Desktop ose Windows Laptop. Por pyetja më e madhe është se si?

Epo, kur ka vullnet atëherë ka një mënyrë. Përgjigjja jonë ndaj pyetjes më të madhe është BlueStacks App Player. Po, e keni dëgjuar atë të drejtë. Versioni i fundit i BlueStacks për PC ju lejon të përdorni aplikacionet tuaja të preferuara për Android (përfshirë aplikacionet nga kategoria më e lartë si Veprimi, Arcade, Rastesishme, Mister, Roli i luajtur, Simulimi etj.) Në kompjuterin tuaj Windows ose laptop.


A jeni të ngazëllyer për të shijuar aplikacionet Android në kompjuterin tuaj?

Ok, atëherë le të fillojmë.

Në këtë artikull, ne do t'ju tregojmë se si ta shkarkoni, instaloni dhe të drejtuar BlueStacks App Player. Ne gjithashtu do të ndajmë truket, këshilla, veçoritë dhe tutorët e fundit. Pra, qëndroni të sintonizuar dhe vazhdoni të kontrolloni faqen tonë të internetit për lajmet më të fundit në BlueStacks.

Shkarko BlueStacks 2.0

Çfarë është BlueStacks App Player?

BlueStacks është softueri ose aplikacioni që ju lejon të shkarkoni, instaloni dhe të luani aplikacione mobile në Windows PC dhe Mac. BlueStacks u themelua nga BlueStacks Inc. në 2011 dhe sot nga më shumë se 130 milion njerëz në mbarë botën përdorin App Player për të drejtuar dhe luajtur aplikacione popullore mobile 2017 dhe lojërat popullore mobile 2017 në ekranet më të mëdhenj. Përdor teknologjinë e patentuar të quajtur Layercake. Do t'ju japë aplikacionet më të mira mobile në botë 2017 dhe lojërat më të mira mobile 2017 në kompjuterin tuaj.

Karakteristikat e BlueStacks App Player...

  • Pa pagesë, po BlueStacks është falas për të shkarkuar nga kushdo
  • Është optimizuar për miun dhe tastierën
  • Le të vazhdoni me aplikacionet e mesazheve 2017 si WhatsApp, Telegram, WeChat etj.
  • Ndani skedarët midis Windows PC dhe Android Apps
  • Luaj lojëra të mrekullueshme si përplasja me kastë, Candy Crush, përplasja e klaneve etj.
  • Mbi 1.5 Milionë Lojërat Android dhe 500,000 + HTML5 / Lojra në dispozicion për të paguar duke përdorur BlueStacks
  • Është kompatibil me PC, Mac, Android, HTML5 dhe Flash
  • Ju mund të transmetoni direkt në Twitch
  • Ofroni shumë detyra dhe mund të luani, rrotulloni dhe shikoni


Shkarko BlueStacks për PC, BlueStacks Pa pagesë Shkarko

File description: BlueStacks Thin Installer

Type: Application

Product name: BlueStacks Thin Installer

Copyright: BlueStacks Systems Inc.

Size: 315 MB

Licence: Freeware

Languages: English (US)

Requirements: Windows Operating System (XP, 7, 8.1, 10)

Shkarko BlueStacks 2.0

Pasi ta shkarkoni, mund ta instaloni. Ne gjithashtu kemi Udhëzuesi i instalimit të BlueStacks për t'ju ndihmuar me udhëzime hap pas hapi.

Vetëm mos harroni të kontrolloni Kërkesat e Sistemit BlueStacks.