Мобилните апликации се широко инсталирани и користени од милиони корисници ширум светот. Бројот на преземања на мобилни апликации достигна 224 милијарди долари во 2016 според статистиката. Меѓу овие симнувања најпопуларните верзии се Андроид и iOS апликација. Со Андроид е водечки пазар за мобилни апликации, водечките категории на апликации вклучуваат алатки, комуникација, видео плеери, патувања, социјални, продуктивност, музика, аудио, забава и вести.

Со толку многу популарни Android апликации на пазарот како Angry Bird, Fruit Ninja, Candy Crush Saga, Instagram, Facebook, WhatsApp, Snapchat и многу повеќе ќе стане зависник од нив, всушност, многумина од нас се зависници од веќе примени апликации, нели?

Замислете дека можете да ги пуштите / стартувате вашите омилени апликации на Android на Windows PC со оперативен систем 10 / 8.1 / 8 / 7 или xp. Тоа би било одлично затоа што веројатно сте уморни од малиот екран на паметен телефон и ќе сонувате да ги играте сите овие апликации на поголеми екрани на Windows Desktop или Windows лаптоп. Но, поголемото прашање е како?

Па, кога постои волја, тогаш постои начин. Нашиот одговор на поголемото прашање е Player Player на BlueStacks. Да, добро сте слушнале. Најновата верзија на BlueStacks за компјутер ви овозможува да ги стартувате вашите омилени апликации за Android (вклучувајќи апликации од највисоката категорија како Акција, Аркада, Случај, Мозаик, Улога на Играње, Симулација итн.) На вашиот Windows PC или лаптоп.


Дали сте возбудени да уживате во Андроид апликации на вашиот компјутер?

Добро, тогаш да почнеме.

Во оваа статија, ќе ви покажеме како да преземете, инсталирате и да стартувате BlueStacks App Player. Ние исто така ќе ги споделиме најновите трикови, совети, можности и упатства. Затоа, бидете внимателни и проверете ја нашата веб-страница за најновите вести на BlueStacks.

Превземи BlueStacks 2.0

Што е Player Player на BlueStacks?

BlueStacks е софтвер или апликација која ви овозможува да преземате, инсталирате и да репродуцирате мобилни апликации на Windows PC и Mac. BlueStacks е основана од BlueStacks Inc. во 2011 и од денес повеќе од 130 милиони луѓе ширум светот го користат App Player за да работат и да играат популарни мобилни апликации 2017 и популарни мобилни игри 2017 на поголеми екрани. Таа користи патентираната технологија наречена Layercake. Ќе ви даде најдобри мобилни апликации во светот 2017 и најдобрите мобилни игри 2017 на вашиот компјутер.

Карактеристики на Player Player на BlueStacks...

  • Бесплатно, да BlueStacks може да го симнете од никого
  • Оптимизиран е за глувче и тастатура
  • Ајде да извршуваме апликации за размена на пораки 2017, како што се WhatsApp, Telegram, WeChat итн.
  • Споделете ги датотеките помеѓу Windows PC и Android Apps
  • Играјте неверојатни игри како што се Caste Clash, Кенди Crush, Clash of Clans итн.
  • Над 1.5 Милиони Андроид игри и 500,000 + HTML5 / Флеш игри достапни за плаќање со помош на BlueStacks
  • Компатибилен е со компјутер, Mac, Android, HTML5 и Flash
  • Можете директно да пренесувате на Twitch
  • Нуди мулти-задачи и може да се игра, проследување и гледање


Преземи BlueStacks за компјутер, BlueStacks бесплатно симнување

File description: BlueStacks Thin Installer

Type: Application

Product name: BlueStacks Thin Installer

Copyright: BlueStacks Systems Inc.

Size: 315 MB

Licence: Freeware

Languages: English (US)

Requirements: Windows Operating System (XP, 7, 8.1, 10)

Превземи BlueStacks 2.0

Откако ќе го преземете, можете да го инсталирате. Ние исто така имаме Водич за инсталација на BlueStacks за да ви помогне со едноставни чекори по чекор инструкции.

Само, не заборавајте да го проверите Системски побарувања на BlueStacks.